کاربرد پلاسما در صنعت حفاری

کاربرد پلاسما در صنعت حفاری

دانشگاه صنعتی تبریز در یک پژوهش علمی ترویجی اکتشاف و تولید نفت و گاز به کشف فاز چهارم ماده به نام پلاسما و استفاده از آن در صنایع مختلف پرداختند. در این مقاله به استفاده از تکنولوژی پلاسما در صنعت حفاری و تحقیقات انجام شده در این زمینه می‌پردازیم.

 تدوین اسناد ملی فناوری‌های راهبردی منتشر شد

تدوین اسناد ملی فناوری‌های راهبردی منتشر شد

روش‌شناسی تدوین اسناد ملی فناوری‌های راهبردی هدف ارائۀ مجموعه­ ای از ...

فراخوان حمایت از رساله‌های دکتری

فراخوان حمایت از رساله‌های دکتری

حمایت از رساله‌های دکتری را باید گامی برای حرکت به سوی ...

استخراج ماده اولیه مورد نیاز صنایع غذایی و دارویی از جلبک‌های خلیج فارس

استخراج ماده اولیه مورد نیاز صنایع غذایی و دارویی از جلبک‌های خلیج فارس

1700 کیلومتر سواحل جنوبی ایران که واجد گستره وسیعی از پوشش‌های ...

سایر عناوین مهم

اشاره‌گرهای لیزری چیست؟

اشاره گرهای لیزری؛ وسیله‌ای برای نشان دادن اشیا با پرتو لیزر است. این اشاره‌گرها معمولاً همراه پروژکتور استفاده می‌شوند تا نقاط مورد نظر روی صفحه را با آن نشان دهند.

بیست‌ و‌ هشتمین شماره ماهنامه «دانش‌بنیان» منتشر شد

مدیرعامل یکی از شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر کشور گفت: سرمایه گذاری خطرپذیر راه حل چالش های اقتصادی کشور است و بخشی از موانع طبیعتا به حوزه قوانین و مسائل مربوط به آن باز می گردد.

ساخت غشائی برای جدا کردن نفت از آب با کارایی 99.99 درصد

محققان چینی با استفاده از چارچوب آلی فلزی موفق به ساخت غشائی شدند که می‌تواند نفت را از آب با کارایی 99.99درصد جدا کند.

ایران‌ساخت به کتابچه ساماندهی و برنامه ریزی وزارت آموزش و پرورش پیوست

کتابچه «ساماندهی و برنامه ریزی» توسط شوراهای دانش آموزی وزارت آموزش و پرورش به روز رسانی می‌شود که در سال جاری «انجمن حمایت از کالای ایرانی و نوشت افزار ایرانی» تحت عنوان «کالای ایران ساخت» به شوراهای این کتابچه اضافه شد.

آمار و اطلاعات پایان نامه های دانشگاهی و طرح های پژوهشی

ایرانداک مرکز ثبت و تنها آرشیو ملی اطلاعات پایان‌نامه‌ها، رساله‌ها، و پیشنهاد آنها، آرشیو پایان‌نامه‌ها و رساله‌های دانش‌آموختگان ایرانی خارج از کشور و همچنین طرح‌های پژوهشی و گزارش‌های دولتی است.

معرفی پژوهشگاه ها؛

بزرگ‌ترین نهاد پژوهشی کشور در زمینه علوم انسانی کجاست؟

پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی، مؤسسه‌ای پژوهشی است که به طور عمده وظیفه تحقیق در علوم انسانی و مطالعه فرهنگ‌های مختلف بشری را به عهده دارد.

انعطاف‌پذیری مدارس کشور با تغییر معماری

نقش معماری در انعطاف پذیری مدارس کشور عنوان طرحی پژوهشی است که با پشتیبانی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی انجام شد تا علاوه بر استفاده بهینه و مفید از فضاهای مختلف ساختمان‌های مدارس در کشور، نظام اماکن در این مراکز آموزشی به روز نگه‌داشته شود.

نوشابه های انرژی زا چه تاثیری روی بدن شما می‌گذارد؟

می توان گفت با مصرف نوشابه‌های انرژی‌زا متأسفانه کافین وارد خون شما شده و سبب افزایش ضربان قلب و فشار خون می‌شود؛ همچنین مصرف دائمی آن منجر به اعتیاد، سردرد، تنبلی و یبوست می شود.

ایسکانیوز گزارش می‌دهد؛

ارتقای اقتدار جامعه با پروراندن ایده‌های فناورانه/ ضرورت ورود دانشگاه‌ها به اقتصاد دانش بنیان

تولید کالاهای دانش بنیان، یکی از معیارهایی است که در فرآیند ارزیابی و شناسایی شرکت‌های دانش بنیان مورد توجه قرار می‌گیرد؛ بنابراین این شرکت‌ها محل اصلی پروراندن ایده‌های فناورانه و تبدیل آنها به ثروت در جامعه و افزایش کیفیت زندگی مردم هستند که مسبب انتقال نفع به جامعه و ارتقای اقتدار جامعه هستند.

اختراع فناوری میرا کننده زلزله به دست دانشمند ایرانی

پژوهشگر کشورمان پس از ده سال تحقیق، پژوهش و تلاش مستمر موفق به طراحی و اختراع چهار سامانه مستهلک کننده زلزله شد.

نکاتی در مورد کتاب ناگفته های فروش نفت

در کشوری که به اعتقاد بسیاری، یکی از بحران‌های توسعه نیافتگی آن بحران تدوین است و نیز بسیاری از اقدامات و تصمیم‌گیری‌های آن نه براساس مطالعات و گزارشات مدون بلکه بر مبنای تمایلات و دیدگاه‌های افراد شکل می‌گیرد و تحقق می‌یابد، هرگونه تلاشی در مسیر تدوین وقایع و تجربیات بسیار ارزشمند و مغتنم است.

رونمایی از ۱۰ محصول فناورانه در آذربایجان غربی

۱۰ محصول فناورانه تولید شده توسط واحدهای مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان غربی با حضور سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و محمدمهدی شهریاری، استاندار آذربایجان غربی امروز رونمایی شد.

دستاوردهای تجاری شده پژوهشگاه صنعت نفت در نمایشگاه یازدهم نانو فناوری

مدیر پژوهشی شرکت نفزا،گفت: عمده‌ترین محصول تولیدی شرکت نانو فناوری زاگرس تولید نانو ساختار‌های کربنی نظیر CNT و گرید‌های مختلف آن است که تحت دانش فنی پژوهشگاه صنعت نفت و با مشارکت شرکت کاتالیست اکسیر نوین خط تولید آن راه‌اندازی شده است.

لمس اشیا در دنیای مجازی با دستکش چسبنده!

سیستم های واقعیت مجازی امروزی در ایجاد حس حضور در یک محیط سه بعدی مجازی کاملا خوب عمل می کنند، اما آنها نمی توانند حس لمس اشیا را در این محیط به درستی به افراد منتقل کنند.

ارائه نرم افزار مدیریت رویداد توسط پارک علم و فناوری قطر

پارک علم و فناوری قطر نرم افزاری را معرفی کرده که در آن شخص بسته به نوع حرفه خود و با توجه به موقعیت، می تواند یک رویداد را مدیریت کند.

عرضه سخت افزارهای ساخت ایران در نمایشگاه فناوری دبی

سخت افزارهای دانش بنیان ایرانی که کاملا توسط پژوهشگران کشور تولید شده‌اند، از جمله «گیت امنیتی فروشگاهی» و «کیوسک خود سفارش» در نمایشگاه فناوری دبی عرضه شد.

همه عناوین پژوهش ‌ها

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار

آرشیو