ایسکانیوز گزارش می دهد؛

بررسی همکاری صنعت و دانشگاه در آلمان و آمریکا

چندی پیش بود که رهبران کارشناسان آلمانی و آمریکایی در مرکز تحقیقات و نوآوری آلمان، نمونه هایی از روابط دانشگاه و صنعت و تاثیر آن ها در توسعه منطقه ای را بررسی کردند.

عدم مدیریت صحیح در بحران آب، خطرات امنیتی در پی دارد

رئیس هیات مدیره انجمن آب و فاضلاب ایران گفت: مهم ترین مشکل در تامین آب، کاهش سطح اعتماد عمومی است به همین دلیل است که با کوچک ترین تغییر شاهد افزایش نارضایتی عمومی هستیم که موضوع بسیار خطرناکی است و می تواند بحث آب را امنیتی کند.

ایسکانیوز گزارش می دهد؛

صنعت و دانشگاه چه مطالباتی از یکدیگر دارند؟

طبیعی است برای ایجاد تعامل و ارتباط، چه در میان انسان ها و چه در میان نهاد یا سازمان ها، در درجه اول باید خواسته ها و مطالبات هر طرف در نظر گرفته شود، در ارتباط صنعت و دانشگاه نیز مطالباتی وجود دارد که در گزارش زیر به آن پرداخته ایم.

وزیر ارتباطات: کشف پلشتی‌ها ضرورتی مهم است

محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات در صفحه شخصی خود در توییتر درباره صحبت های امروز سخنگوی دستگاه قضا درباره برخورد با متخلفین ارزی واکنش نشان داد.

دانشگاه و صنعت؛ الگوها و تجربه‌ها

تجربه و سیاست کره‌جنوبی برای ارتباط دانشگاه با صنعت

کره جنوبی به‌طور مداوم در بازسازماندهی سیستم تحقیقات و انتقال دانش از طریق تخصیص سرمایه‌گذاری و اصلاح شاخصه‌ای ارزیابی، فعالیت‌های قابل توجهی داشته و تغییرات عمده‌ای در نقش اصلی دانشگاه‌ها صورت داده است.

ایسکانیوز گزارش می دهد؛

آخرین آمارشرکت های دانش بنیان کشور/ ارتباط صنعت و دانشگاه در حوزه فناوری چگونه تحقق می یابد؟

بر اساس آمار پایگاه عمومی شرکت های دانش بنیان، تعداد شرکت های دانش بنیان در ایران به 3 هزار و 584  می رسد که یک هزار و 742 شرکت در استان تهران قرار دارند.

دانشگاه و صنعت؛ الگوها و تجربه‌ها

ارتباط دو نهاد دانشگاه و صنعت از ضروری‌ترین مناسبات هر جامعه‌ای است که به رشد و شکوفایی این دو نهاد و بهبود شرایط جامعه کمک می کند. تجربه کشورهای مختلف حاکی از آن است که ایجاد چنین رابطه‌ای، عامل مهم در رشد و توسعه اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی آن‌ها بوده است.

رئیس مرکز طرح‌های کلان ملی فناوری معاونت علمی و فناوری منصوب شد

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور با صدور حکمی، رئیس مرکز طرح‌های کلان ملی فناوری معاونت علمی و فناوری را منصوب کرد.

آذرماه سال 97؛

دومین کنفرانس بین‌المللی تحقیقات بازی‌های دیجیتالی برگزار می‌شود

دومین کنفرانس ملی و نخستین کنفرانس بین المللی تحقیقات بازی های دیجیتالی، آذرماه سال جاری در دانشگاه صدا و سیما برگزار می شود.

مرکز اگریگیتوری استان مازندران در دانشگاه آزاد اسلامی راه‌اندازی شد

مرکز تجمیع ایده‌های نوآورانه «اگریگیتوری» استان مازندران با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری راه‌اندازی و فعال شد.

توسط محققان کشورمان صورت گرفت:

تشخیص بیماری های قلبی با مکان یابی دریچه های قلب

پژوهشگران دانشگاه صنعتی امیرکبیر روشی را برای طبقه بندی بیماری‌های دریچه قلبی ارائه کردند که قادر است با مکان‌یابی دریچه‌های قلبی و تحلیل خودکار صدای قلب،‌ بیماری‌های آن را تشخیص دهد.

رونمایی از 4 محصول دانشگاه آزاد اسلامی خمینی‌شهر در نمایشگاه صنعت برق

از 4 محصول مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی‌شهر در نهمین نمایشگاه بین‌المللی دوسالانه صنعت برق اصفهان رونمایی شد.

در دانشگاه آزاد اسلامی؛

همایش بین المللی ظرفیت، کارنامه و کارآمدی انقلاب اسلامی برگزار می شود

همایش بین المللی ظرفیت، کارنامه و کارآمدی انقلاب اسلامی، 9 تا 11 بهمن ماه سال 97 در سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می شود.

تولید کاغذهای هنری آنتی‌باکتریال با استفاده از دانه‌های گیاهی

یک شرکت ایرانی با استفاده از دانه‌های گیاهی موفق به ساخت فرایندعلمی بر روی کاغذهای صنعتی و دست ساز شده است که خاصیت آنتی‌باکتریالی و ضد قارچی دارد. این کاغذها مقاوم در برابر رطوبت و اشعه UVهستند.

نکاتی مفید برای خرید لپ‌تاپ

تمامی لپ‌تاپ‌های بازار کاربرد و مخاطبان یکسانی ندارند و هریک به منظور انجام کارهای مختلف و کاربران گوناگونی طراحی و تولید شده‌اند.

افزایش حمایت های وزارت ارتباطات از کسب و کارهای حوزه ی ICT

معاون فناوری وزارت ارتباطات گفت: برای توسعه ی کسب و کارهای حوزه ی ICT وزارت ارتباطات بسته های حمایتی متنوعی در نظر گرفته است.

کلیک دزدی چیست و چه پیشینه ای دارد ؟

سرقت اینترنتی می تواند یک کابوس بزرگ برای تمامی افرادی باشد که در حوزه فناوری سررشته ای ندارند. درواقع کلیک دزدی یک ماجرای جالب پشت سر دارد.

تازه ترین شماره فصلنامه علمی پژوهشی «مطالعات توسعه اجتماعی ایران» منتشر شد

سی‌وهشتمین شماره مجله علمی پژوهشی «مطالعات توسعه اجتماعی ایران» به مدیرمسئولی دکتر مهرداد نوابخش عضو هیأت علمی واحد علوم و تحقیقات منتشر شد.

حجت الاسلام رئیسی: موفقیت دانشجویان دانشگاه آزاد نماد توانمندی است

تولیت آستان قدس رضوی گفت: اقدام و موفقیت دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی نماد توانمندی و صدق رهبری و جوانان کشور است.

توسعه تکنولوژی برگشت ناپذیر است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید براینکه توسعه تکنولوژی برگشت ناپذیر است، گفت: هنوز برخی تصور می‌کنند با دستور و اقدامات سلبی می توانند سبک زندگی را تغییر دهند درحالیکه زمانه رفتارهای سلبی به پایان رسیده است و بدین گونه مسیر توسعه و تحول دیجیتال مسدود نمی شود.

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار

آرشیو