تبادلات علمی ایران و لیتوانی افزایش می یابد

تبادلات علمی ایران و لیتوانی افزایش می یابد

کنسول افتخاری لیتوانی در ایران گفت: حدود 10 مسئول دانشگاه لیتوانی به ایران می آیند و قرار است با وزارت علوم و وزارت بهداشت در زمینه تبادلات علمی و تبادل دانشجو جلسه داشته باشند. ما قطعا می توانیم، دانشجویان این کشور را جذب کنیم، آن ها نیز بسیار مشتاق هستند تا دانشجویان ما را جذب کنند. 

ارتقاء و تعمیق اندیشه دینی در جوامع دانشگاهی بسیار حائز اهمیت است

ارتقاء و تعمیق اندیشه دینی در جوامع دانشگاهی بسیار حائز اهمیت است

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان ...

حسینی: تبعیض های آموزشی، موجب افزایش نرخ بیکاری در کشور شده است

حسینی: تبعیض های آموزشی، موجب افزایش نرخ بیکاری در کشور شده است

مدیرعامل باغ کتاب تهران و استادیار دانشگاه تهران گفت: در واقع ...

سایر عناوین مهم

بیش از یک سوم نخبگان علمی تهران، متعلق به منطقه 6 است

مدیر منطقه 6 تهران گفت: امروز آینده کشور موشک و نفت و مس نیست. سرمایه این کشور دل و مغزهای نخبه ها و برترین های علمی است؛ فردا باید این کشور را اداره کنید.

گزارش ایسکانیوز از نشست «آوار خصوصی»:

صادق شهبازی: فرآیند خصوصی سازی به درستی آسیب شناسی نشده است/ مالکیت نهادهای خصوصی به کارگران واگذار شود

فعال دانشجویی گفت: مشکل اصلی ما این است که فرآیند خصوصی سازی و واگذاری از دولت به درستی آسیب شناسی نشده است. می توان از حالا ترمز را کشید و تغییر مثبتی ایجاد کرد.

بیش از 9500 انجمن علمی در دانشگاه های کشور فعال هستند

معاون فرهنگی وزیر علوم گفت: جشنواره حرکت یکی از رخداد های مهم فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ها به شمار می رود و بیش از 9500 انجمن علمی در دانشگاه های کشور فعال هستند که در قالب 40 اتحادیه علمی فعالیت می کنند.

رتبه سوم ورزش مناطق تهران، در اختیار منطقه 6 است

مراسم تجلیل از برگزیدگان المپیاد جهانی و رتبه های برتر کنکور با حضور مسئولان آموزش و پرورش در سالن همایش دانشکده تربیت بدنی دانشگاه تهران برگزار شد.

در آیین اختتامیه بیست و پنجمین جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی؛

مطهری: فرق کشورهای پیشرفته با کشورهای عقب افتاده، نیروی انسانی است

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در کشورهای پیشرفته نیروی انسانی ساخته و استعداد ها شکوفا می شود اما در کشورهای عقب مانده، انسان ها خام می مانند.

دانشجویان نمونه وزارت بهداشت به مرحله کشوری راه یافتند

پس از داوری های اولیه بیست و هفتمین جشنواره دانشجوی نمونه در وزارت بهداشت از میان ۲ هزار و ۶۰۷ شرکت کننده، ۱۶۰ دانشجوی علوم پزشکی به مرحله کشوری جشنواره راه یافتند.

جزئیات منابع آزمون دکتری تخصصی داروسازی سال ۹۸ اعلام شد

فهرست رشته ها، دروس و منابع آزمون دکتری تخصصی (Ph.D) داروسازی سال ۱۳۹۸ منتشر شد.

در گفت و گو با ایسکانیوز مطرح شد؛

رئیس انجمن تغذیه ایران: ۸۰ درصد دانشجویان بدون صرف صبحانه از خوابگاه خارج می شوند

رئیس انجمن تغذیه ایران گفت: وظیفه ذاتی دولت و حکومت است که به قشر دانشجو به صورت ویژه تری توجه کند؛ چون سرمایه های اصلی مملکت هستند.

کمالی: سامانه سرباز ماهر یک گام جلوتر از خدمت سربازی است

سردار کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح نیز در این نشست با تشریح ویژگی‌های این سامانه گفت: سامانه سرباز ماهر یک گام جلوتر از خدمت سربازی است زیرا ضعف ما در شناخت توانمندی‌های جوانان را برطرف می‌سازد.

جزئیات برگزاری دومین دوره مسابقات سراسری قرآنی دانشجویان شاهد و ایثارگر

بخشنامه دستورالعمل برگزاری دومین دوره از مسابقات سراسری قرآنی ویژه دانشجویان شاهد و ایثارگر به روسای واحدها، مراکز آموزشی و سازمان سما دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ شد.

توسط صندوق رفاه؛

مجموعه کتاب های تغذیه دانشجویی تدوین شد

صندوق رفاه وزارت علوم ، در راستای بهبود وضعیت استاندارسازی، ارتقاء کیفیت تغذیه دانشجویی و افزایش سطح رضایتمندی دانشجویان مجموعه کتاب هایی مربوط به تغذیه دانشجویی را گردآوری و تدوین کرد.

استاد بزرگ شطرنج ایران در گفت و گو با ایسکانیوز:

قائم‌مقامی: معیار پیشرفت در جوامع متمدن، فرهنگ کتابخوانى است

استاد بزرگ شطرنج ایران گفت: نگاه صحیح به مقوله کتاب خوانى، مى تواند فرهنگ آگاهى محورى و جست‌و‌جو گرى را براى داشتن زندگى بهتر به نفع مخلوقات دایره هستى، ایجاد کند.

توانمند سازی و سلامت اداری، از سیاست های مدیریت منابع انسانی در آموزش عالی است

معاون اداری ،مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دویست و پنجاه و هفتمین نشست مجمع مدیران کل منابع انسانی قوای سه گانه کشور گفت: چابک سازی، توانمندسازی و سلامت اداری از سیاست های اصلی مدیریت منابع انسانی در آموزش عالی است.

50 درصد آثار ارسالی به جشنواره کتاب دانشجویی از حوزه علوم انسانی است

دبیر بیست و پنجمین جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی گفت: بیشترین فراوانی آثار در حوزه علوم انسانی بود که 50 درصد آثار را به خود اختصاص داد، البته باید آثار بسیاری در حوزه علوم انسانی تولید شود.

کتاب خوانی، آفت شبکه های مجازی است

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها گفت: در بستر علم کتاب خوانی آفت شبکه های مجازی باید مورد توجه قرار گیرد. احساس خودبسندگی در اطلاعات یکی از آفت های فضای مجازی است و راه حل آن ترویج فرهنگ کتاب خوانی است.

عدم توجه به پژوهش های کاربردی و مقالات ISI، معضل جامعه علمی است

رئیس جهاد دانشگاهی گفت: متاسفانه مقالات ما در مجلات IsI چاپ می شود و کشورهای خارجی از آن استفاده می کنند؛ اما خودمان از آن بی بهره می مانیم، باید همراه با قافله علمی دنیا حرکت کنیم و از آن عقب نمانیم.

در آیین اختتامیه بیست و پنجمین جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی؛

ترجمه در حوزه علوم انسانی اهمیت ویژه ای دارد

آیین اختتامیه بیست و پنجمین جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی به همت سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی صبح امروز (دوشنبه) در تالار فردوسی جهاد دانشگاهی برگزار شد.

داوری اردکانی: نقد کتاب، مهم ترین خدمت من به حوزه مطالعه است

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: اگر من خدمتی به کتاب کرده باشم، نقد کتب است. کتاب خواندن وظیفه دانشجویان است و من در دوران دانشجویی این اقدام را انجام داده ام.

دانشجوی ایرانی دانشگاه بوستون در گفت‌وگو با ایسکانیوز؛

بچه‌های دانشگاه شریف در بوستون معروفند/ اگر به ایران برگردم استاد دانشگاه می شوم

دانشجوی ایرانی دانشگاه بوستون گفت: وقتی در ایران بودم برنامه داشتم استاد دانشگاه شوم؛ ولی کارهایی که انجام می دادم اهمیتی نداشت.

در راستای ضرورت توجه به حوزه علوم انسانی؛

تقوی: بخش ویژه علوم انسانی-اسلامی در جشنواره کتاب سال دانشجویی پیش بینی شده است

دبیر جشنواره کتاب سال دانشجویی گفت: با در نظر گرفتن ضرورت توجه به حوزه علوم انسانی، بخش ویژه ای را در قالب علوم انسانی- اسلامی در جشنواره پیش بینی کرده ایم که براساس آن، آثاری که در این زمینه به جشنواره ارسال می شود، به صورت ویژه مورد بررسی قرار می گیرد، این بخش با همکاری دانشگاه امام صادق(ع) فعالیت می کند.

در گفت و گو با ایسکانیوز؛

کنکور از لحاظ روانشناسی ، آسیب های جدی برای دانش آموزان به همراه دارد

روانشناس و رفتار شناس اجتماعی گفت: در واقع حذف کنکور و پذیرش و گزینش دانشجویان از طریق معدل سال های تحصیلی آن ها و همچنین مصاحبه های علمی و روانشناختی می تواند توزیع عادلانه علم و دانش در بین داوطلبان ورود به دانشگاه را فراهم آورد و اجازه ندهد تا علم، فدایی ثروت گردد.

رئیس واحد زاهدان به ایسکانیوز خبر داد؛

دانشگاه آزاد زاهدان با دانشگاه های پاکستان و افغانستان تفاهم نامه همکاری علمی امضا می کند

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان از امضای تفاهنامه همکاری میان واحد زاهدان و دانشگاه های پاکستان و افغانستان تا 20 روز آینده خبر داد.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش‌وپرورش خبر داد؛

تأمین اعتبار بیمه تکمیلی فرهنگیان ایثارگر

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی از تأمین اعتبار بیمه تکمیلی فرهنگیان ایثارگر خبر داد.

براساس تفاهم نامه سازمان ملی استاندارد و وزارت آموزش و پرورش؛

پیروزبخت: در زمینه فضای فیزیکی و استانداردسازی محیط با وزارت آموزش پرورش همکاری می کنیم

رییس سازمان ملی استاندارد گفت: بر اساس تفاهم نامه منعقد شده میان سازمان ملی استاندارد و وزارت آموزش پرورش، قرار شده ما به وزارت آموزش و پرورش در راستای استاندارسازی محیط ها و مفاهیم آموزشی کمک کنیم،‌حتی می توانیم در زمینه فضای فیزیکی مدرسه ها نیز فعالیت داشته باشیم.

در گفت و گو با ایسکانیوز؛

با روش فعلی کنکور، دو واژه «آموزش» و «پرورش» در مقابل یکدیگر قرار می گیرند

عضو هیأت علمی دانشگاه شهید بهشتی گفت: بسیاری از روش هایی که در حال حاضر در نظام علمی و آموزشی ما انجام می شود، با تمرکز بر نمره محوری و حفظ کردن دروس است؛ یعنی بر محفوظات بیش از معلومات اهمیت داده می شود. در واقع، آموزش مانع پرورش می شود و این دو واژه نه در کنار هم بلکه در مقابل هم قرار می گیرند.

با حضور رئیس تیم حقوقی ایران در دادگاه لاهه:

نشست علمی «بررسی شکایات ایران و آمریکا در دیوان بین المللی دادگستری» برگزار شد

نشست علمی « بررسی شکایات ایران و آمریکا در دیوان بین المللی دادگستری علیه یکدیگر و مسئولیت بین المللی این دو کشور» با سخنرانی محسن محبی، رئیس تیم حقوقی ایران در دادگاه لاهه، برگزار شد.

همه عناوین دانش و آموزش

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار

آرشیو